Çelik Sistemi Nedir?
Çelik Sistemi Nedir?

1-Patentli ve tamamı çelikten üretilmiş Türkiye’nin tek iskeleti. Çelik hafif ve sağlamdır. Elektrostatik boya sistemi ile iskeletin tamamı boyalıdır ve paslanmaya karşı maksimum koruma sağlanmıştır. Kolların içerisi de çelik iskelettir rutubet ve nemden etkilenmez.

2-Kolların içerisinde çelik iskelet ;kollardaki sallanma,çökme ve kırılma gibi sorunları engeller.

3-3,8 mm çelik Zig-Zag yay;koltuk ve kanepe üretiminde oturma kısımlarında kulanılan lastik kolon veya elastik kolon yerine Zig-Zag yay kullanılmaktadır,oturaklarda sağlamlık ve konfor sağlanmaktadır.

4-M2=1,1 kg sert  keçe ; oturma kısmında yükün eşit dağılmasını sağlar ve süngerin metalle temasını keserek süngeri korur.

5-Oturaklarda 36 dansite sünger kullanılmaktadır; 36 dansite sünger , dayanıklığı oturum konforunu ve uzun yıllar kullanım imkanı sağlar.

6-Elyaf; elyaf oturum yerinde yumuşaklık hissi uyandırır ve kumaşın deformasyonunu engeller.

7-Sökülebilir kollar;sökülebilen kollar sayesinde nakliye daha kolay ve hafif  hale gelir . Sökülmüş olarak taşınan kollarda nakliye aşamasında çarpma ve sürtünme sonucu oluşabilecek hasarlar engellenir.

8-Çelik iskelete monte edilen tüm mekanizmalar uzun yıllar sağlıklı çalışır. İskeletler metalden üretildiğinde,mekanizmalar daha sağlam zemine monte edildiği için, daha sağlıklı çalışır ve uzun yıllar arızasız çalışır.